Evde Sağlık
14 Eylül 2023

Yatağa tam bağımlı hastaların, ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında karşılanabilmesi için; 1 uzman doktor,  2 hemşire, 2 Evde bakım teknikeri, 4 şoförden oluşan hizmet birimimiz hastanemiz binası giriş katında hizmet vermektedir.

Hastanemiz Evde Sağlık Hizmetleri Birimine 4443833 numaralı telefonu arayarak direk Sağlık Bakanlığı ile bağlantı kurarak başvuru yapabilir, 0 286 618 28 92 numaralı telefondan birimimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ezine Devlet Hastanesi evde sağlık hizmetleri hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Evde bakım hizmetlerine kayıt yaptıran hasta ya da hasta yakınlarının belediye sınırları içerisinde olmak kaydıyla ikamet ettiği adrese Evde Sağlık Ekibi giderek hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Daha sonra hastalar belli periyotlarla ziyaret edilerek bakım ve tedavileri düzenli olarak yapılır. Hastanın hangi sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği bakım ve tedavi planı doğrultusunda hekim tarafından belirlenmektedir.