EZİNE DEVLET HASTANEMİZ DİJİTAL HASTANE TESCİL ÇALIŞMALARINDA HIMSS 6 BELGESİNİ ALMAYA HAK KAZANARAK İLİMİZİN 3. DİJİTAL HASTANESİ OLDU
16 Kasım 2022

EZİNE DEVLET HASTANEMİZ DİJİTAL HASTANE TESCİL ÇALIŞMALARINDA HIMSS 6 BELGESİNİ ALMAYA HAK KAZANARAK İLİMİZİN 3. DİJİTAL HASTANESİ OLDU.

Ezine Devlet Hastanemiz, dijital hastane çalışmaları kapsamında HIMSS STAGE 6 (Health care Information and Management Systems Society) Belgesini alarak, ilimizde bu belgeyi alan 3. DİJİTAL HASTANEMİZ olmayı başardı.

Sağlıkta dönüşüm programı ile hayata geçirilen yatırımlar ilimizde yükselmeye devam ederken, bir yandan da sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi niteliğini taşıyan dijital hastane çalışmalarımız sağlık tesislerimizde tüm süreçlerini tamamlayarak sayısını arttırmaya devam ediyor. 

Hastanemiz 23.03.2022 tarihinde EMRAM HIMSS seviye 6 Dijital Hastane olarak tescillendi. Çanakkale’nin 3. dijital hastanesi olan Ezine Devlet Hastanesi, halka en iyi kalitede hizmet sunmayı hedefliyor.

HIMSS 1961 yılında kurulmuş; Amerika, Avrupa ve Asya’da yapılanmaları bulunan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur. Bilgi teknolojilerinin, sağlık hizmetlerinin sunumunda ve geliştirilmesinde en uygun ölçüde kullanımını sağlamayı hedefler.

HIMSS, kendine başvuruda bulunan hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirerek, geldikleri seviyeyi tespit etmek için dünyaca kabul edilen akreditasyon ve standart modelini (1 ile 7 arası) kullanmakta ve dijital süreçlerini altıncı ve yedinci seviyeye kadar tamamlamış olan hastaneleri ise ödüllendirmektedir.

Bu kapsamda HIMSS Türkiye Yetkili Kuruluşu Ekibinin 23.03.2022 tarihinde yapmış olduğu online ziyaret neticesinde Ezine Devlet Hastanesi ‘Dijital Hastaneler’ grubundaki yerini aldı

Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, sağlık kaydı verilerinin güvenilir ve doğru saklanmasını sağlayan DİJİTAL ARŞİV uygulaması sunan, Mobil cihazların kullanımı ile tüm bilgilere hızla ulaşılabilen, evrak ve kağıt kullanımının fiziki olarak ortadan kalktığı KAĞITSIZ HASTANE uygulamasını sağlayan, tıbbi kayıtların güvenilirliği ve hızlı erişim sayesinde hastalarımıza tıbbi alanda kaliteli ve GÜVENLİ TEDAVİ sağlanmış olur. Ayrıca tüm tedavi sistemlerini hızlı koordine ederek bilgiye her an, her yerden erişim sayesinde sağlık personellerimizin HASTAYA AYIRDIĞI VAKTİN ARTMASI ile bakım ve hizmet kalitesini artarak hasta memnuniyetini sağlamaktadır.

Söz konusu belgeyi almak için sağlık tesisimiz de gerekli şartların sağlanmasında çalışmalara destek veren, emeği geçen yöneticilerimize ve hastanemizin tüm birimlerinde çalışan değerli çalışma arkadaşlarımıza, sağlık personellerimize yürekten teşekkür ediyoruz.

  • 06204e21-c028-4838-8c2f-cebf1dcea8c7 (1).jpg
  • c74e5c72-e520-4b79-af76-36e4b43b1587.jpg
  • 14d04845-8b73-4b00-956a-683e0cd7cc56.jpg